Плагіат — найпоширеніша форма академічної недоброчесності в Україні.
Плагіат — це результат привласнення (авторства) чужого продукту праці у будь-якій формі або запозичення частини творчого доробку іншої людини без посилання на джерело приналежності. У підсумку плагіатор оприлюднює роботу як оригінальну за своїм авторством.
Найлаконічніше визначено плагіат в англійському словнику "Websters Encyclopedic Dictionary" (1997): це "несанкціоноване використання мови і думки іншого автора та подання їх як своїх власних". Отже плагіатор в освіті або науці переважно по суті є крадієм чужих текстів.
Плагіат у всьому науковому та академічному світі вважають злочином. В Україні ж плагіат не сприймають як злодіяння, і першочергово чиновництво сприяє розквіту такої форми шахрайства.
Список складено за офіційними (публічними) даними та оприлюднено у грудні 2017 року. Джерела наведені по кожному факту академічної недоброчесності, кожній особі у списку тощо.
Інформація може доповнюватися з відкриттям нових фактів або уточненням наведених даних.
Особисті дані (посада, ступінь, звання, місце роботи тощо) наведено на дату вчинення акту недоброчесності, або на дату викриття, або на дату внесення у список недоброчесних.