Дисергейт

Громадський рух "Дисергейт" за 4 повні роки (лютий 2016 ― лютий 2020) мав кілька хвилеподібних етапів своєї діяльності, ставлячи суспільні цілі вище амбітних часткових. Варто зазначити, що наприкінці лютого 2020 "Дисергейт" перестав існувати у формі та якості 2016-2020 або отримав перетворену форму, яку ніяким чином не можна ототожнювати з групою громадських активістів, об'єднаних спільними цілями у період 2016 (лютий) ― 2020 (лютий).  

Довідка, що нижче, розміщена на нашому сайті наприкінці 2016 року та залишається без змін.


 

Антиплагіатна ініціатива "Дисергейт" створена в Україні у лютому 2016 р. Викликом для ініціаторів стало присудження наукового ступеню доктора педагогічних наук Катерині Кириленко (наукова спец. 13.00.04), адже стало відомо про наявність неоригінального тексту (плагіату) та псевдонаукових тверджень в її докторській дисертації. Науковці та освітяни повстали проти псевдонауки, імітації та плагіату в Україні.
Група "Дисергейт" складається з 20 учених і викладачів. Громадська ініціатива із окремих справ, виконуваних індивідуально, переросла в згуртовану активність, системну групову діяльність. Активісти проводять розслідування, розвідки-викриття недоброчесних практик, переважно в дисертаційних роботах і публікаціях українських учених, державних службовців тощо. Тільки за десять місяців роботи у 2016 р. викрито недоброчесність 10 учених та донесено інформацію про це до громадськості, зокрема, у кампаніях "Кириленкогейт", "НАЗЯВОгейт", "Ніколаєнкогейт", "НАПНгейт".

Гасло групи "Дисергейт" ― За доброчесність!