Наш Центр академічної етики та досконалості в освіті “Eтос” започаткував дискусійну платформу до Всесвітнього дня якості.
Всесвітній день якості відзначають у другий четвер листопада, а тиждень якості ― у той календарний тиждень, куди припадає Всесвітній день якості (другий четвер листопада).
Така подія визначена у 1990 році ООН, ініціатором стали Європейська організація якості (European Organization for Quality ― EOQ) та ще кілька організацій із якості з різних континентів світу. Проведення заходів у межах тижня якості зініційовано EOQ 1995 року.
Заходи до Всесвітнього дня якості проводять задля привернення суспільної уваги до проблем якості (робіт, продуктів, послуг) та демонстрації досягнень стосовно якості у різних галузях. Оскільки у колі наших професійних інтересів є якість освіти, ми першочергово проводимо заходи стосовно проблематики якості освіти та науки.
В Україні лідером у популяризації відзнаки дня й тижня якості, як загалом і цілеспрямованої діяльності щодо високої якості життя у нашій країні є Українська асоціація досконалості та якості (УАДЯ), яка є членом Європейської організації якості. УАДЯ щорічно проводить низку заходів у тематиці якості.
2021 рік:
Онлайн-дискусія 12 листопада
Тема дискусії: Про актуальність оголошення міжуніверситетського конкурсу
Онлайн-дискусія 25 лютого із циклу "Якість освіти: що це та хто її забезпечує?" (перенесено)
Тема дискусії: Проблеми якості підготовки фахівців за спеціальністю "Менеджмент"
Запрошуємо до полілогу активних представників академічної спільноти та громадянського суспільства
Контакти Центру: center@e-csr.org.ua; +38 (096) 520 24 05; +38 (066) 006 85 84; +38 (063) 354 54 92
2020 рік: 12 листопада, саме у Всесвітній день якості відбулася онлайн-дискусія
Тема дискусії: Проблеми якості підготовки фахівців за спеціальністю "Менеджмент" із циклу "Якість освіти: що це та хто її забезпечує?"
Захід відбувся у Google Meet за участі лідера руху за якість та організаційну досконалість в Україні, Президента Української асоціації досконалості та якості Петра Яковича Калити, автора статті "Підготовка менеджерів в Україні. Що ширше: управління чи менеджмент", яка стала поштовхом до дискусії.
Стаття опублікована в Педагогічній газеті України, № 4 (278), 2020, у рубриці "Якість освіти", її можна прочитати тут.
Дискусія виявилася жвавою та, за оцінками учасників, цікавою. У дискусії взяли участь 33 особи з Івано-Франківська, Дніпра, Кривого Рогу, більшість учасників із Києва, а також колега із Донецька, Україна.
Центральна особа у дискусії, автор статті Петро Якович Калита пропонував окреслену у 5 пунктах проблематику, аргументував свої позиції у розв'язанні проблем і закликав учасників дискусії до співучасті.
Дискутантами стали: Євген Гаєв, Юрій Кабаков, Родіон Колишко, Олександра Ляшенко, Володимир Савенко, Петро Саух, Елеонора Шестакова.
Модератор дискусії: Ірина Магазинщикова
https://www.facebook.com/events
Фото-скангалерея, фрагменти заходу 2020
|
|
|
|
|
|
2019 рік: 14 листопада, саме у Всесвітній день якості Центром проведена коротка дискусія стосовно проблематики якості освіти
Тема дискусії: Академічна відповідальність у забезпеченні якості освіти
Дякуємо за гостинність Київському національному університету будівництва і архітектури!
https://www.facebook.com/events
Фотогалерея заходу 2019