Автор понад 700 спеціальних наукових публікацій, 19 наукових монографій, 180 робіт з проблем безперервної технічної освіти, 90 навчальних та методичних посібників. Автор близько 80 патентів на винаходи.
Науково-педагогічна практика: близько 40 років.
Успішне наукове наставництво, має власну наукову школу. Автор програми цільової індивідуальної підготовки студентів. Ініціатор, фундатор і натхненник організації "Юнацький технопарк". Наукове керівництво Проблемною лабораторією мобільних інтелектуальних технологічних машин, Науково-дослідною лабораторією системних досліджень формування духовності та гуманізму професійної підготовки молоді.
Сертифікований спеціаліст систем управління в освітніх організаціях [ДСТУ ISO 21001:2019 (ISO 21001:2018, IDT), ISO 21001:2018].
Проводить наукову співпрацю з провідними університетами України, Польщі, Сербії. Хорватії.
Експерт Національного фонду досліджень України. Член секції "Інформатика і кібернетика" Наукової ради Міністерства освіти і науки України.
Член двох спеціалізованих рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій. Член Галузевої експертної ради "Механічна інженерія" Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, має досвід роботи в експертній раді з механіки і транспорту ДАК України.
Редакційна діяльність у науковому виданні. Входить до складу редакційних рад, колегій низки фахових наукових видань. Активно співпрацює з видавництвами Сербії і США.
Організація і проведення наукових конференцій. Є організатором і головою оргкомітетів всеукраїнських, міжнародних наукових та науково-методичних конференцій з перспективних напрямків технології машинобудування, управління, економіки та перспективних технологій навчання; у складі програмних комітетів низки міжнародних конференцій тощо.
Значний досвід адміністративної роботи в університеті.
Також має фах економіста.
Активний учасник розбудови Донецького регіону та патріотичного виховання молоді, у складі Ради розвитку громад та територій при Донецькій обласній державній адміністрації. Голова Президії регіональної наукової спілки учнівської молоді з науково-промислового профілю.
Має відзнаки "Відмінник освіти України", "За наукові досягнення". Переможець численних конкурсів у межах наукової, адміністративної роботи тощо.
Ковалевський С.В., Кошева Л.В. Управління процесом формування особистісних якостей студентів
Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні: монографія [За заг. ред. А.І.Шевченка]. 2023.
Машинобудування.
Проблеми якості сучасної освіти.
- Теоретичні основи технології виробництва деталей та складання машин. Технологія обробки типових деталей та складання машин. Спеціальні методи обробки робочих поверхонь деталей машин
- Основи сучасних теорій моделювання процесів
- Інженерний консалтинг у технології машинобудування