24 березня 2018. Година Землі: субота 20-30 – 21-30

Earth Hour

Година Землі 24 березня 2018 року
Earth Hour 2018
У суботній вечір 24 БЕРЕЗНЯ з О-ПІВ на ДЕВ'ЯТУ до О-ПІВ на ДЕСЯТУ закликаємо Вас долучитися до кампанії Година Землі та вимкнути світло на одну годину (вимкнути тимчасово електроприлади, затемнити об’єкти підсвічування). Вимикаючи світло в помешканні на 1 годину, ми можемо заощадити біля 500 Ват/год.

Мета Години Землі: привернути увагу кожної особистості, кожної організації, кожної спільноти – свідомих і соціально відповідальних громадян до екологічних проблем нашої Планети, закликавши жителів до активних дій з боротьби щодо марнотратного споживання природних ресурсів. Година Землі – це всесвітній заклик до дій!

Так, на тлі сьогочасних проблем в Україні може здатися неважливою така акція. Менше з тим наша активність необхідна у кожній сфері, за кожним напрямом кризи, негараздів тощо. Таким чином ми виявляємо своє свідоме ставлення до свого оточення, довкілля (у широкому сенсі) та, у підсумку, збереження Планети Земля прийдешнім поколінням.

Удванадцяте Година Землі крокуватиме нашою Планетою в останню (згодом у третю або передостанню) суботу березня. Ініціаторами акції у 2007 році стали мешканці Сіднею.
Уявімо: обертаючись упродовж доби, певна частина Землі стає на одну годину затемненою, згодом поступово ця затемнена частка рухається, час від часу змінюючи сегменти. Щільність затемнення свідчить про єднання населення тої чи іншої країни, мешканців певної території – єднання довкола енергетичних проблем, проблем клімату, глобальних та інших екологічних проблем.

Але Година Землі – це набагато більше, ніж вимкнути світло на одну годину один раз на рік. Це можливість усіх і кожного продемонструвати право свого голосу у вирішенні майбутнього Планети, а також об’єднати зусилля для стійкого розвитку та збереження природи навколо нас заради наших дітей і онуків! Година Землі закликає світ до змін, що будуть мати довготривалий результат: уряди країн світу мають взяти на себе зобов’язання щодо скорочення викидів парникових газів, бізнес має перейти на більш енергоефективні та відповідальні практики, а кожна людина на планеті може зробити своє життя "зеленішим".

Історія Години Землі: перші 5 років
Сідней, Австралія 2007. 2,2 млн. домівок і 2100 компаній міста вимкнули світло на одну годину. Тоді ініціатори й не очікували, що захід переросте в одну із масштабних екологічних кампаній світу.
Година Землі 2008. Близько 50 млн. людей, 370 міст, 35 країн світу. Подія під назвою Година Землі стала світовою екологічною ініціативою. Такі всесвітньо відомі пам’ятки, як Золоті Ворота (Сан-Франциско), Колізей (Рим) та ін. об’єкти на годину стали темними. В останню суботу березня це стало символом надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату.
Година Землі 2009. Понад 100 млн. людей, 4088 міст, 88 країн світу. Акція цього року мала безпрецедентний успіх – кількість учасників перевершила всі очікування, що засвідчує зростаючу стурбованість людства зміною клімату на Планеті Земля та нездатністю поки що протистояти негативним проблемам його впливу. Сотні знакових пам'яток світу (Великі Єгипетські піраміди, Лондонський Біг Бен, статуя Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро та ін.) у Годину Землі затемнили свої вогні, підтримуючи глобальний заклик свідомих стосовно екологічних проблем і активних землян до дій.
Година Землі 2010. Понад 4000 міст, 127 країн світу. Єднання у Годину Землі соціально активних людей стало ще більшим, мільйони людей з усіх континентів долучилися до акції задля надії на краще майбутнє Планети.
Година Землі 2011. 5200 міст, 135 країн світу. Година Землі об'єднує довкола глобальних проблем людства все більше і більше учасників – активних мешканців різних територій і континентів.

Година Землі: Україна та наші традиції на початку кампанії
Україна долучається до Години Землі з 2009 року, і ця подія привертає увагу все більше українців.
2009 – приєднавшись уперше, до всесвітньої кампанії долучилися 16 українських міст, містечок і селищ, де вимкнули світло на одну годину, тим самим підтримуючи Годину Землі.
2010 – кампанію підтримали понад 20 міст України.
2011 – 33 міста нашої країни на чолі зі столицею приєдналися до світової спільноти, вимкнувши світло на відомих спорудах: Міністерство закордонних справ України, Приморський бульвар в Одесі, Свято-Успенський собор у Полтаві, Тернопільський замок, Львівська Ратуша і багато ін. Кампанію підтримали десятки громадських і бізнес організацій, навчальних закладів та урядових закладів. Ресторани та й кав’ярні по всій країні запросили своїх відвідувачів провести суботній вечір у романтичній атмосфері при свічках.
2012 – зареєстровано вже 22 міста України і понад 3,5 сотні соціально активних громадян України. Приєдналися до ГЗ такі громади міст: Біла Церква, Бучач, Вінниця, Дніпропетровськ і Дніпродзержинськ, Житомир, Комсомольськ, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Хмельницький та столиця.

Далі бажано б доповнити інформацію про активність подальших роках. Долучайтеся!

 

Більше інформації про Годину Землі та участь землян в акції, а також можна зареєструватися, щоб знати кількість нас, активних і соціально відповідальних у громаді України на сайті ініціатора – природоохоронної організації WWF (Всесвітнього фонду природи). 

WWF http://wwf.panda.org/uk

Зареєструватися на Годину Землі можна тут.

ЄДНАЙМОСЯ заради стійкого майбутнього людства!

 

 

Наукова етика

Центр здійснює експертизу документів і робіт, розроблює кодекси етики, складає програми діяльності комітетів з етики, проводить дослідження, надає консультації з кола питань науково-освітньої етики

Академічна доброчесність

Центр здійснює просвітницьку діяльність щодо формування засад і поширення практик академічної доброчесності, проводить експертизу документів і робіт, складає програми діяльнності навчальних закладів для розвитку академічної доброчесності, досліджує зазначену проблематику, надає консультації тощо

Соціальна відповідальність

Центр здійснює просвітницьку діяльність для розвитку соціальної відповідальності в освіті та науці, просуває ідеї стійкого розвитку територій і суспільства, досліджує проблематику соціальної відповідальності в освіті та засад стійкого суспільства, надає консультації з кола зазначеної тематики

Права людини

Центр здійснює правовий захист освітян і науковців стосовно питань науково-освітньої етики, проводить експертизу документів і робіт, досліджує етичні питання науково-освітнього простору, надає консультації із зазначеної тематики