Прес-конференція "Академічна НЕгідність року ― 2016"

Академічна НЕгідність 2016 року

У понеділок 12 грудня о 12-00 відбудеться унікальна подія для України та вітчизняної науки, а загалом ― і нашого освітнього простору. "Академічна НЕгідність року" передбачає відзначення українських науковців та освітян, викритих в академічній недоброчесності.

Вручення відзнак заплановано в номінаціях "Плагіатор року", "Псевдонауковець року", "Посіпака року" (відзнака для чиновників-покривачів недоброчесності), "Фальсифікатор року", "Токсичний ректор".

Організатор ― Антиплагіатна ініціатива "Дисергейт".

Прес-конференцію "Академічна негідність року" дивіться в ефірі прес-центра інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" або у запису трансляції ("Прес-конференція "Академічна НЕгідність року" 12.12.2016").

Антиплагіатна ініціатива "Дисергейт" створена в Україні у лютому 2016 року. Викликом для ініціаторів стало присудження наукового ступеню доктора педагогічних наук Катерині Кириленко (наукова спец. 13.00.04), адже стало відомо про наявність неоригінального тексту (плагіату) та псевдонаукових тверджень в її докторській дисертації. Науковці та освітяни повстали проти псевдонауки, імітації та плагіату в Україні.
Група "Дисергейт" складається з 20 учених і викладачів. Громадська ініціатива із окремих справ, виконуваних індивідуально, переросла в згуртовану активність, системну групову діяльність. Активісти проводять розслідування, розвідки-викриття недоброчесних практик, переважно в дисертаційних роботах і публікаціях українських учених, державних службовців тощо. За десять місяців роботи викрито недоброчесність 10 учених та донесено інформацію про це до громадськості, зокрема, у кампаніях "Кириленкогейт", "НАЗЯВОгейт", "Ніколаєнкогейт".

Гасло групи "Дисергейт" ― За доброчесність!