5 грудня. Міжнародний день волонтера

5 грудня
Міжнародний день волонтера
International Volunteer Day

Увесь світ та переважно громадськість відзначає 5 грудня Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку. Це повна назва свята, яке запропонувала Генеральна Асамблея ООН відзначати із 1985 р. Генеральний секретар ООН щороку закликає уряди усіх країн створювати більше можливостей для добровольців в ім'я розвитку світу.

"Volunteer" дослівно означає доброволець, а волонтерство — добровільну безкорисливу суспільно корисну діяльність. Звісно, волонтерську діяльність може здійснювати будь-хто, хто зголошується добровільно і безоплатно пропонувати допомогу тим, хто її потребує. Волонтерити можуть і окремі особи, і будь-які організації у будь-якій сфері життєдіяльності людини.

Символічно, що у нас, в Україні (як 5 грудня переходить у 6 грудня) саме цей день переходить у відзнаку 6 грудня Дня збройних сил України. Адже саме добровольчий рух у новітній історії підняв нашу Армію до належного рівня сьогодні, і вона тепер входить до десятки кращих армій світу.

До 2014 року всі КСВ-шники великими зусиллями намагалися поширити волонтерські практики в українському суспільстві, однак вони не набували цінності. А лихо 14 року не тільки принесло в наш дім масовий волонтерський рух, але і не потребує нині ніяких пояснень, хто такі волонтери та навіщо вони проводять необхідну для суспільного розвитку діяльність.